Dildo – najstarszy gadżet erotyczny

Używanie dildo nie jest “znakiem czasów”. Chyba, że mówimy o bardzo dawnych czasach.

Wraz z odkryciami wczesnych śladów człowieka odkrywamy nie tylko jego upodobania kulinarne, zwyczaje dotyczące pochówku czy gust dotyczący biżuterii.
Ponieważ niewiele z takich odkryć znajdziecie w muzeum i nie wspomina się o nich w podręcznikach, kiedy jako dorośli dowiadujemy się, że naukowcy tam i tam znaleźli pośród artefaktów przyrząd będący prawdopodobnie dildem, otwieramy oczy ze zdumienia.

A prawdą jest, że nie ma nic bardziej oczywistego, niż narzędzia do seksu, które były z człowiekiem od początku, kiedy tylko nauczył się obrabiać kamień i inne materiały. Fakt, że używanie narzędzi do stymulacji seksualnej nie jest tylko ludzkie (naczelne masturbują się kijkami i owocami na porządku dziennym), powinno być dla nas ostatecznym potwierdzeniem, że dildo towarzyszyło nam od zarania dziejów.

dildo

Najstarsze odkryte dildo datuje się na okres 30 000 lat przed naszą erą, czyli w okresie kiedy pojawił się człowiek rozumny, homo sapiens sapiens. Choć niektórzy uczeni koniecznie chcieli tłumaczyć istnienie dildo rytuałami religijnymi, my nie mamy złudzeń – człowiek epoki kamienia znał już rozkosze seksu. (W tym też czasie powstała figurka Wenus z Willendorfu, która ciągle jest traktowana jako część kultu płodności, ale równie dobrze mogła być po prostu piękną erotyczną produkcją tamtych czasów, służącą do podniecania.)

Odkrycia nowszych czasów tylko potwierdzają ile energii i atencji ludzie wkładali w swoje seksualia. Najpiękniejsze, drobiazgowo rzeźbione odkryto pośród pamiątek kultur dalekiego wschodu. Japończycy pozostawili po sobie niezwykłe malowidła i erotyczne ilustracje shunga, na których japonki masturbują się specjalnie skonstruowanymi dildami przywiązywanymi do stopy. Używały też dild podwójnych i straponów. (O innych gadżetach nie będziemy dziś pisać, ale było ich całkiem sporo, tutaj macie przykładową ilustrację z okresu Ukiyo-e “obrazy płynnego świata” które malowano już od 1670 roku.) Dilda wykonane były pieczołowicie, rzeźbione w drewnie lub kości słoniowej. Ponoć osoby biedniejsze zadowalały się dildami rzeźbionymi z rzepy, jednak ze zrozumiałych względów zachowały się jedynie te z bardziej trwałych materiałów.

 

dildo shunga

Dilda przechodziły ewolucję, produkowane były z najrozmaitszych materiałów, miały też najróżniejszy kształt. Przez wszystkie lata nie zmieniło się jedno – nadal są to wydłużone gadżety, które mają bardziej lub mniej przypominać męski członek (przez swój wydłużony kształt) i służyć kobietom oraz mężczyznom do penetracji.

Współczesne dilda to najbardziej niezwykły wachlarz gadżetów dla dorosłych, produkowanych z najlepszych materiałów, bezpiecznych dla ciała, niedrażniących, nieuczulających. Mają niezwykłe kształty, kolory. Można nawet dobrać sobie konsystencję gadżetu, wybierając twardsze lub bardziej naturalne w konsystencji. Wizerunek i kształt dild też można dopasować do swoich preferencji. Jedni wybiorą repliki penisów, inni designerskie, zwariowane kształty, które dopieszczą najwrażliwsze punkty.
Oto, z czego możesz wybrać.

 

Dildo szklane

szklane
Piękne, zmysłowe i wyjątkowo luksusowe w odbiorze. Szklane dildo ma w sobie coś z barokowego przepychu. Światło grające na jego fakturze, dotyk chłodnego szkła, tardość. To wszystko podowuje, że kontakt ze szklanym dildem jest po prostu niezwykły. Idealnie dociska i dopieszcza, stymuluje najskuteczniej, zwłasza okolice punktu G, które uwielbiają być dociskane i masowane.
Dobrze też dopieści wejście do pochwy lub odbytu. Sporo szklanych dild ma idealne żebrowania i wypustki, które w czasie penetracji wyczuwalne są bardzo wyraźnie.

Designerskie dilda silikonowe

ART_UPRZAZ
Kolorowe dilda silikonowe szczycą się doskonałą naturalistyczną konsystencją. Jak to określił ekspert seksuolog: “idealna konsystencja penisa we wzwodzie”. Dość jędrne, żeby idealnie stymulować i odpowiednio giętkie, żeby użycie było naprawdę przyjemne. Każde dildo ma inny kształt, może też mieć inną powierzchnię (dildo Amor jest bardziej aksamitne, Bouncer gładkie) ale też oferować dodatkowe atrakcje (jak wirujące wewnętrzne kulki w środku Bouncera).
Dilda na podstawce można przyssać do gładkiej powierzchni. Można też użyć go z uprzężą, jeśli miłość odbywa się pomiędzy dwoma kobietami lub heteroseskualni partnerzy zdecydują się na pegging.

 

Dilda do peggingu bez uprzęży

ART_SHARE ART_SHAREVIBE
Podwójne dilda, służące do zabaw kobietom kochającym kobiety z biegiem czasu coraz częściej stają się elementem gier par heteroseksualnych. Mężczyźni coraz chętnie wybierają pegging i mogą cieszyć się penetracją po tej biernej

 

Dildo realistyczne z cyberskóry

Takie dildo zdecydowanie trafia w gust mocno niesfornych odbiorców podniecających sie wizualnie wizerunkiem ciała i narządów płciowych. Dostępne w pełnym wachlarzu rozmiarów i odcieni zapewniają wrażenia niezwykle zbliżone do naturalnych. Oczywiście umożliwiają też fantazjowanie na temat seksu z mężczyzną o wyjątkowo bujnych rozmiarach, jeśli wybierzemy odpowiednie do tego dildo.

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, odwiedź www.tulipan.pl i zapisz się do Newslettera (ramka u dołu strony). Raz w tygodniu otrzymasz wiadomość z linkiem do najciekawszych materiałów.