Jak się masturbować? Przypominamy podstawy!

Jak się masturbować

Oto jest pytanie. Choć coraz więcej kobiet przyznaje się do masturbacji, sporo nadal nie wie jak się masturbować w sposób, który będzie odpowiedni. Dziś postaramy się zebrać najważniejsze rzeczy, o których warto pamiętać, żeby kobieca masturbacja stała się doświadczeniem bardzo pozytywnym i ubogacającym!

Nastaw się pozytywnie

Kobieca masturbacja jest nadal tematem kontrowersyjnym. Zupełnie niepotrzebnie – masturbacja jest naturalna i bardzo pożyteczna! Przyjrzyj się swoim uczuciom, przekonaniom, jeśli cokolwiek w Tobie mówi o masturbacji w sposób niechętny, zastanów się skąd masz takie myśli i czy na pewno chcesz, żeby rządziły Tobą fałszywe wyobrażenia i stereotypy. 22% kobiet masturbuje się codziennie! A 50% przynajmniej 1 raz w tygodniu!

Jak się masturbować - ekspert radziMiejsce w kalendarzu

Zaznacz sobie w kalendarzu plan, kiedy poświęcisz czas tylko sobie. Kiedy dzieci zawieziesz do dziadków (jeśli je masz), kiedy Twój partner będzie spędzał czas poza domem. Jeśli natomiast masz wolną chatę większość czasu, super, wybierz dzień, w którym będziesz dopieszczać się szczególnie i poświęcać czas tylko sobie. W tym dniu planuj sesje masturbacyjne.

Znajdź idealną przestrzeń

Zastanów się, które miejsce w Twoim otoczeniu jest najlepsze do masturbacji – czy to Twoje łóżko, czy może wanna, a może fotel w salonie?
Najważniejsze, żeby to była przestrzeń intymna w Twoim odczuciu i tylko dla Ciebie na czas zabawy.

Skup się na sobie

Traktuj masturbacyjne sesje ze sobą jak randki. Tak jak na randce z kimś wyjątkowym skup się tylko na tym, żeby ten wyjątkowy ktoś (ty sama) poczuł się cudownie. Niech każda sesja wniesie coś wyjątkowego, szczególnego. Patrz na siebie życzliwym okiem, doceń siebie. I daj sobie możliwie najwięcej uwagi i przyjemności.

Miej swój ulubiony lubrykant

Im wilgotniejsze pieszczoty, tym łatwiej i tym przyjemniej jest zapoznawać się ze sobą. Nie zawsze można liczyć na odpowiednie nawilżenie pochwy, zwłaszcza na początku. Dlatego znajdź swój ulubiony nawilżacz. Może sprawdzi się zwykły żel wodny, a może będziesz wolała naturalny.

Nie popadaj w rutynę

Każda z nas masturbuje się inaczej i lubi coś innego. Mamy też często niezawodne sposoby na to, żeby dojść samemu nawet w ciągu kilku chwil. Jednak nie trzymaj się kurczowo jednego sposobu – rozwijaj się, baw, ucz, odkrywaj – im więcej znajdziesz sposobów na to, jak się masturbować, tym lepiej będzie Ci się kochać.

Wibrator? Czemu nie!

Masturbacji warto uczyć się własnymi rękami. Ale jeśli chcesz korzystać z wibratora, nic nie stoi na przeszkodzie! Dobierz sobie gadżet dla siebie, skorzystaj z poradników lub porady eksperta i baw się dobrze. TUTAJ KUPISZ WIBRATOR

Rozpieszczaj się

Nie tylko podczas masturbacji – po prostu zrób sobie tego dnia dzień przyjemności dla siebie samej. To może być wizyta u fryzjera, kilka kwadransów w kawiarni lub wycieczka za miasto. Ten dzień ma być tylko dla Ciebie!

Czas

Na naukę trzeba mieć czas. Również naukę siebie podczas masturbacji. Nie wszystko poczujesz od razu. Szczególnie dotyczy to pieszczot strefy G. Punkt G nie ma zakończeń nerwowych, trzeba nauczyć się go stymulować, jeśli chcemy przeżywać orgazmy z tego miejsca. Dlatego poświęcamy mu uwagę i pieścimy się, nie martwiąc się, że danego dnia nam nie poszło, albo nie było tak ekscytująco jak mieliśmy nadzieję. Każda chwila poświęcona sobie ma znaczenie.

 

jak się masturbować - wibratory do pomocy
Jeśli zastanawiasz się, jakby to było masturbować się przy pomocy gadżetu erotycznego, warto podjąć ryzyko i kupić sobie taki, o jakim marzysz. Lubisz stymulację łechtaczki czy punktu G? A może podnieca Cię myśl o wypustkach? Dopóki nie zainwestujesz w dobry wibrator, nie dowiesz się co naprawdę tracisz. A tracisz sporo 😉  Kliknij tutaj lub w obrazek