“Wolniej” znaczy lepiej!

Żeby się rozsmakować, trzeba zwolnić…

Według Slowlajf, Fundacji Przeciw Wypaleniu Zawodowemu ruch Slow to filozofia promująca umiejętność odkrywania różnych smaków życia, dosłownie i w przenośni. To także umiejętność zatrzymania się na chwilę by dostrzec to, co oferuje nam najbliższe otoczenie i by odkryć moc płynącą z natury i z różnych, najstarszych tradycji.

Slow Weekend jest wydarzeniem, które doskonale wpisuje się w tę filozofię, skupiając w jednym miejscu polskich projektantów, twórców, sprzedawców oraz producentów “Slow”,tj takich, dla których ważne są najmniejsze elementy, z których powstają ich produkty. W warszawskim Soho zgromadzili się projektanci mody, artyści i twórcy designu tworzący piękne przedmioty, producenci naturalnych kosmetyków. W strefie winyli wielbiciele muzyki mogli zaopatrzyć się w unikatowe albumy, a mole książkowe znalazły swoje prezenty w księgarnii.

Nie mogło obyć się bez doskonałego jedzenia. Na miejscu można było rozsmakować się w pysznych francuskich makaronikach, schrupać najlepszy domowy chleb lub ciasto domowej roboty i kupić doskonałą oliwę w oliwek a nawet najsmaczniejsze organiczne owoce prosto z Sycylii. Warto było spróbować zarówno ręcznie wytwarzanej domowej czekolady, jak i musów owocowych bez odrobiny cukru.

Naszą uwagę szczególnie przykuły Ślimaki Zdrowo Zakręcone, z własnej hodowli – takie, jakich nie powstydziłby się najbardziej wybredny Francuz. Dowiedzieliśmy się, że Ślimaki z Polski zasilają 70% rynku we Francji! Ślimaki mają wybitne właściwości zdrowotne – mają dużo cynku i selenu, przez co są takimi samymi afrodyzjakami, jak słynne ostrygi! Śluz uzyskany ze ślimaka ma wybitne właściwości kosmetyczne, przy czym nie warto zapisywać się na zabieg ze ślimakiem chodzącym po twarzy – lepiej kupić dobry krem. Kto jeszcze nie jadł dobrych ślimaków, gorąco polecamy, zwłaszcza te Zdrowo Zakręcone!

Oprócz ślimaków zachwyciliśmy się miodami z Pasieki pod Łosiem znajdującej się w Kampinosie. Pan Marian z córką wspaniale opowiedzieli o pszczołach i miodach i o tym dlaczego warto je jeść. Zapewnił nas, że od dawna wiadomo, że osoby, które jedzą miód mają krzepę w miłości. My mu uwierzyliśmy! Tym bardziej, że miód z Pasieki pod Łosiem jest przepyszny!

Jednak filozofia Slow nie tylko oznacza kontakt z najlepszym jedzeniem czy najpiękniejszymi przedmiotami ręcznie robionymi.

Seks również może się wpisać w ten nurt, zwłaszcza jeśli rozmawiamy o świadomym, dobrym seksie i umiejętności dokonywania wartościowych decyzji.

slow_sex_4

O dbaniu o własne ciało i trenowaniu mięśni dna miednicy opowiadaliśmy podczas wykładu w Strefie dla Dorosłych prowadzonej przez Instytut Pozytywnej Seksualności.

Drugi nasz wykład był na temat orgazmu i tego, jak wybierać odpowiedni wibrator. Jeśli chcemy przeżywać swoją miłość w pełni, nie powinniśmy nic robić pospiesznie. Wyborowi odpowiedniej zabawki erotycznej powinniśmy poświęcić nieco czasu, zastanowić się, co dokładnie potrzebujemy i czego pragniemy. Zgodnie z tym, czego mogliśmy dowiedzieć się w Strefie dla Dorosłych, warto rozsmakowywać się w seksie, tak jak i w innych dziedzinach życia…