Jak dbać o erekcję

Coraz częściej problemy z erekcją nie są tylko objawem naturalnego procesu starzenia się organizmu. Mężczyźni w sile wieku zmagają się ze zmianami, na które jak się okazuje mogą mieć wpływ. Oto co zrobić, by dbać o swoją erekcję.

1. Uważaj na to, co jesz.

Pamiętasz jak lekarze i specjaliści zgodnym chórem mówią, jak jedzenie z wysoką zawartością cholesterolu destrukcyjnie działa na serce? Choroba serca brzmi odlegle, bo choroba serca to końcowy etap zaburzeń w układzie krwionośnym. Zanim dojdzie do problemów z sercem cholesterol zatyka najmniejsze naczynia w Twoim ciele, a takie właśnie naczynia oplatają gęstą siatką Twojego penisa i wprowadzają krew do ciał gąbczastych zapewniając Ci erekcję. Jeśli chcesz długo cieszyć się zdrowiem seksualnym, rezygnuj z produktów zwierzęcych, wędlin czy tłustego mięsa. Postaw na niskonasycone kwasy tłuszczowe obecne w rybach, orzechach czy oliwie z oliwek. Jedz dużo zielonych warzyw liściastych. Ostatnie badania wskazują, że zaburzenia erekcji są dość rzadkie u osób, którzy stawiają na dietę śródziemnomorską, pełną owoców, warzyw, pełnoziarnistego pieczywa, ryb, orzechów, oliwy z oliwek, oraz koniecznie soku winogronowego!

2. Staraj się utrzymać zdrową wagę.

Nadwaga może powodować trudności zdrowotne, włączając cukrzycę typu 2, a z nią uszkodzenia neuronalne, które mogą mieć negatywny wpływ na mechanizm erekcji.

3. Unikaj wysokiego ciśnienia krwi i wysokiego cholesterolu.

Sprawdzaj poziom cholesterolu i ciśnienie krwi regularnie. Zwróć uwagę, że lekarstwa przepisywane na leczenie ciśnienia krwi mogą utrudniać erekcję. Jednak w wielu przypadkach lekarze wskazują, że to właśnie zniszczenia naczyń powodują problemy z erekcją.

4.Zrezygnuj z alkoholu

Regularne picie alkoholu wpływa negatywnie na przewodnictwo nerwowe oraz poziom męskich hormonów seksualnych. Połączenie takich zaburzeń może skutkować dysfunkcją erekcji. Zamiast tego, pij sok winogronowy który poprawia krążenie.

5. Ćwicz regularnie.

Badania jednoznacznie pokazują, że styl życia ma wpływ na problemy z erekcją. Pływanie, bieganie czy inne formy ćwiczeń aerobowych mają bardzo pozytywny wpływ na przeciwdziałanie dysfunkcjom.
Warto unikać takiej aktywności, która wywiera zbyt duży nacisk na krocze. Szczególnie problematyczne jest intensywna jazda na rowerze. Mężczyźni, którzy lubią rower powinni nosić odpowiednią odzież ochronną, stosować specjalne siodełka oraz stawać na pedałach podczas jazdy jak często się da. Najlepsze siodełka to siodełka “beznoskowe”.

6. Nie polegaj wyłącznie na treningu Kegla.

Choć ćwiczenie mięśni Kegla zdecydowanie pomaga zdrowej erekcji trwać dłużej oraz jest pomocna w zapobieganiu i leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, trening mięśni Kegla nie jest wystarczający by zapobiec dysfunkcjom erekcji.

7. Sprawdzaj poziom testosteronu.

Nawet u zdrowych mężczyzn testosteron gwałtownie spada w okolicy 50 roku życia. Każdego roku po 40tce poziom testosteronu spada o ok. 1,3%. Niskie libido, wahania nastroju, brak siły czy problemy z podejmowaniem decyzji mogą być sygnałem gwałtownego spadku testosteronu, co może potem skutkować problemami z erekcją. Jeśli chcesz naturalnie utrzymać wysoki poziom testosteronu, bądź aktywny, suplementuj witaminę D, unikaj stresu podnoszącego poziom kortyzolu, regularnie korzystaj z treningu siłowego (bez sterydów!). Sprawdzaj poziom testosteronu u lekarza.

8. Unikaj sterydów anabolicznych.

Nadużywane przez atletów i kulturystów, a przede wszystkim “pakerów amatorów” mogą zmniejszać jądra i ograniczać ich zdolność do wytwarzania testosteronu.

9. Jeśli palisz – przestań!

Papierosy dramatycznie uszkadzają naczynia krwionośne oraz przepływ krwi przez naczynia włosowate w penisie. Kiedy jest się młodszym, problem wydaje się nieistniejący, ale z wiekiem zniszczenia są nie do odbudowania.

10.Uważaj na gwałtowny seks.

Choć trudno w to uwierzyć, niektóre uszkodzenia penisa mogą powodować problemy z erekcją, więc dbaj o to, by kochać się na tyle bezpiecznie, aby penis nie został uszkodzony podczas seksu.

11. Niweluj stres.

Stres psychologiczny podnosi poziom adrenaliny, co z kolei zwęża naczynia krwionośne. To może powodować zaburzenia erekcji. Takie zaburzenia mogą pojawiać się u najzdrowszych mężczyzn, mogą objawiać się tymczasowo lub w obliczu rozmaitych życiowych sytuacji. Jeśli możesz, naucz się relaksować i odpuszczać, żeby Twoje życie seksualne na tym nie ucierpiało. Wybierz jogę, albo spaceruj, skupiając się na własnym oddechu.

12. Pomóż sobie prostym gadżetem.

Lęk przed tym, że zaburzenie erekcji może zrujnować Twoją relację seksualną, nie pomaga. Pamiętaj, że partner/ka z którą tworzysz relację może cenić cały wachlarz aktywności, w które się angażujecie. Skorzystaj z pierścienia erekcyjnego, kulek B Balls stymulujących doznania i erekcję oraz gadżetów, którymi możesz pieścić drugą osobę. Używaj palców, dłoni i języka. Bawcie się, pamiętając, że penetracja to po prostu jedna z aktywności w seksie.

fot: Patrick Neufeudel Pixabay