Kiedy rodzice chcą uprawiać seks…

Seks rodziców to często wyzwanie. Dziecko się rodzi, wszystko obraca się wokół niego. Śpimy przy niemowlęciu, a potem przy małym szkrabie. Kiedy ma już swój pokój, nadal niezmordowanie wędruje do rodziców w najmniej oczekiwanym momencie. I choć stawiamy granice i staramy się, by szanowało nasze, nie zawsze udaje się osiągnąć stan doskonały na tyle, by seks na nowo nabrał takich barw, jakie miał w chwili poczęcia naszego ukochanego szkraba. Jak więc zrobić, by seks “po dziecku” nie zniknął zupełnie? Oto kilka porad, z których możesz skorzystać, żeby znowu wrócić na ścieżkę namiętności.

1. Miej realne oczekiwania
Być może nie uda Ci się przez jakiś czas jeszcze mieć takich namiętnych wieczorów i nocy jak kiedyś. Ciesz się więc chwilą i doceniaj choćby krótkie momenty, które się Wam trafiają. Szybki numerek, albo kilka chwil zaraz po zaśnięciu dziecka to doskonały moment, żeby utrzymać z partnerem/ką relację seksualną.

2. Doceń to, co masz
Ani matka, ani ojciec po narodzinach dziecka nie są już tacy sami. Zmęczeni, przytłoczeni grawitacją i obowiązkami. Ciało matki jest inne od ciała nastolatki, jednak często potrafi więcej. Podobnie dojrzalszy mężczyzna potrafi więcej z siebie dać, żeby seks był ciekawszy, czulszy i lepszy. Cieszcie się zmianami w sobie, bo świadczą o kolejnym etapie dojrzałości i otwierają się przed Wami nowe możliwośc.

3. Wykształć w dziecku nawyki, a potem z nich korzystaj.
Jeśli zawsze będziesz kąpać dziecko o godzinie 19, a potem kłaść je spać, możesz wykształcić w nim dobry nawyk, który zadziała na Twoją korzyść. Będzesz mieć pewność, że jeśli położysz malucha spać o godzinie 19:15, to macie dla siebie te 2-3 godziny spokoju. Utul, ukochaj, pomasuj, przeczytaj książeczkę aż zaśnie, a potem zmykaj do własnej sypialni! Ustalenie harmonogramu dnia w rodzinie nie jest łatwe, ale zdecydowanie się opłaca. Wiesz wtedy doskonale jaką ilością czasu dysponujesz i kiedy. Zaplanowany spontaniczny seks jest bardzo podniecający!

4. Wykorzystuj chwile
To nie jest tak, że dziecko jest z Wami zawsze, prawda? Czasem jest w żłobku, czasem przedszkolu, a czasem u babci. Postarajcie się, by choć raz w tygodniu mieć moment, w którym dbacie o własne potrzeby. Grunt to dobra organizacja i szczypta egoizmu! Niech Wam pomoże ciocia, przyjaciółka czy dziadek i zajmą się potomkiem. I kiedy go akurat wtedy nie ma, zamiast myć naczynia zajmijcie się sobą – to może być miła randka, wspólna gra erotyczna lub figle w łóżku. A co jeśli akurat partnerowi wypadnie coś w tym czasie nagłego? Zawsze możesz poświęcić ten czas na sesję solo z ulubionym wibratorem!

5. Gry erotyczne
Najprostszy sposób na odgrzanie kreatywności, której ze zmęczenia po prostu może brakować. Zainspirujcie się grą erotyczną, która nie tylko pobudzi Wasze podniecenie, ale też zbliży Was do siebie.

6. Urozmaicenia
Od czasu do czasu spróbujcie czegoś nowego. Małego urozmaicenia, które wprowadzi Was w świeży nastrój. To może być gadżet erotyczny, olejek do masażu czy seksowna bielizna. Możecie też randkę zorganizować sobie na łące albo w Saunie.

7. Flirt i komplementy
Pomimo tego, że bywacie zmęczeni pamiętajcie o flircie i komplementach. Możecie zostawiać sobie prawdziwe liściki na lodówce czy w łazience ale też wykorzystać zwykłe SMSy, żeby codziennie być dla siebie miłym. Ludzie nie mają nawyku dostrzegania w sobie dobrych rzeczy, za to chętnie wytykają sobie te złe. Nie ma gorszego zabijacza namiętności niż krytyka! A miłość nie zawsze jest oczywista – dlatego mówcie partnerce/owi o tym, że Was kręci, że się Wam podoba, że go/jej pragniecie.

8. Kiedy dziecko dorasta
Rozmawiaj z dzieckiem o seksie, kiedy Cię o to pyta. Nie bój się mówić, że to ważny element życia człowieka i w związku też służy do okazywania sobie czułości pomiędzy partnerami. Twoje dziecko będzie wiedziało, że rodzice czasem muszą być ze sobą sam na sam, a Wasze randki bez dziecka będą po prostu naturalnym i oczywistym elementem krajobrazu rodziny.