Namiętność utrzymana…

Wygląda na to, że z biegiem lat większość związków pożerana jest przez rutynę i znużenie i nie umiemy sobie z tym poradzić.

Jesteśmy zestresowani, sfrustrowani, a to bezpośrednio przekłada się na jakość związku, bo większość napięć uwalniamy w najbliższym, komfortowym otoczeniu. Dokonujemy wyborów każdego dnia. Niektóre z nich zbliżają nas do siebie, inne oddalają. Żeby utrzymać namiętność i pasję w związku, musimy tego pragnąć, a żeby tego pragnąć trzeba mieć jakiś ważny powód. To nie może być kaprys (te z natury mają prawo się zmieniać), a ważny powód dla którego chcemy mieć namiętny związek. Pytanie więc jest, jaki jest Twój powód?

1. Namiętność a odkrywanie powodu

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, co czujesz wobec partnera. Jakie cechy spowodowały, że go/ją pokochałeś/aś. Które cechy uwielbiasz, celebrujesz i szanujesz. Kiedy związek się rozwija, przechodzi zmiany ,ważne jest żeby zawsze pamiętać o tym, co Was do siebie zbliżyło. To powodowało, że byliście romantyczni, namiętni, głodni siebie. Warto o tym pamiętać i na nowo odkryć taki powód na utrzymanie namiętności, bo to on określił Wasze wspólne życie. Być może pojawiło się coś nowego, co pozwala zakochać się w partnerze na nowo. Okazał się świetnym ojcem lub cudowną matką, wspaniale troszczy się o dom i tak samo jak Ty uwielbia koty? Taki powód też jest istotny. Jest on tak samo ważny jak myśl, że seks i namiętność nadają naszemu życiu barw, dodają nam energii właściwie w każdym aspekcie wspólnego życia. Jeśli chcecie być ze sobą, mieć ekscytującą relację, odkryjcie powody dlaczego jest to dla Was ważne.

2. Ustanawianie celów

Dobrze jest mieć cele krótko i długoterminowe, żebyście mogli nad nimi pracować. Wiele par po prostu sobie żyje, każde zajmując się sobą. Jeśli możecie ustawić wspóllny cel, a nie tylko spędzać ze sobą miło czas, stworzycie solidne podstawy własnego związku. To nie musi być budowanie domu. To może być wspólny udział w maratonie, wspólne napisanie książki czy zrealizowanie projektu charytatywnego. Praca nad czymś razem daje ogromne poczucie wspólnoty i satysfakcji, pod warunkiem oczywiście, że po równo się angażujecie i macie tyle samo do powiedzenia co do realizacji tego celu. Bądźcie wspólnie namiętni w realizacji wspólnej rzeczy! Podróż seksualna też może być czynnikiem Was łączącym. Możecie odkrywać nowe sposoby na miłość, nowe miejsca, nowe gadżety. Wiele par eksplorujących wspólną seksualność przez wiele lat utrzymuje wspaniałą relację. Warunkiem jest dobra komunikacja, akceptacja partnera i asertywność.

3. Stawianie “STOP” pracy

Powrót do domu po ciężkim dniu pracy powoduje, że zwykle mamy ochotę walnąć się na kanapę, przed telewizor, do łóżka, żeby nikt nam już nie zawracał głowy. Nie jest to zbyt dobre dla związku. Żeby utrzymać namiętność na wysokich obrotach, trzeba umieć wyłączyć to, co działo się w pracy od tego, co dzieje się w domu. Kiedy mamy stresującą pracę łatwo wpaść w styl myślenia, że wszystko obraca się wokół Ciebie i Twojej pracy. W domu jesteś z partnerem i o tym należy pamiętać za każdym razem, kiedy mamy ochotę odłączyć się od niego/niej bo “robota tak nas stresuje”. Nie oznacza to, że nie możesz czuć się źle z powodu swojej pracy. Ale porozmawiaj z bliską osobą, otwórz się. W ramach relaksu wymyślcie coś co możecie zrobić wspólnie, coś przyjemnego i uszczęśliwiającego, co pozwoli zapomnieć o pracy.

4. Wyjdź poza siebie

Różnimy się między sobą. Kiedy będziesz miał pełne zrozumienie tych różnic, upewnij się, że idziesz krok dalej w wyrażaniu swojej miłości. Postaraj się poczuć to, co może czuć Twój partner, popatrzeć na świat jego/jej oczami. To będzie dla Ciebie ciekawe doświadczenie, a osoba, którą kochasz poczuje się lepiej rozumiana. Pokazujcie sobie swoje widzenie świata codziennie. Rozmawiajcie, pytajcie, bądźcie ciekawi co myśli. Jeśli w czymś się różnicie, potraktuj to jak fascynujący dowód na różnorodność. Bycie w łączności z partnerem robi ogromną różnicę, nawet jeśli się różnicie.

5. Zaangażuj się

Zaangażuj się w podtrzymywanie namiętności w Waszym związku. Podejmij decyzję, że niezależnie od tego co się wydarzy w życiu, będziesz w pełni zaangażowany w Waszą namiętność. Jest to szczególnie ważne w trudniejszych momentach. Na zakrętach i wybojach życia nie pamiętamy, że kochamy, że pragniemy, że tęsknimy. Lekką ręką odrzucamy to, co dawało i daje nam chęć do życia. Warto przemóc trudnosć niedostrzegania niczego poza konfliktem czy problemem. Warto pamiętać, że po coś jesteśmy ze sobą i z tego powodu warto nie poddawać się byle czemu.

Dla wielbicieli erotycznych przygód we dwoje warto wybrać odpowiednie gadżety erotyczne, odwiedź koniecznie sklep Tulipan

Leave a Reply

Your email address will not be published.