Mów z miłością – Wasza seksualna komunikacja

Seksualna komunikacja wcale nie jest taka trudna!

seksualna komunikacja

 

Czasem po prostu nie wiadomo jak podejść do niego czy do niej. Jak to powiedzieć? Jak się otworzyć w sposób, który nie będzie krępujący? To trudne dylematy i wątpliwości, które wynikają głównie z tego, że nikt nas nie uczy rozmawiać o seksie otwarcie, bez wstydu. Dorastamy, szepcząc o seksie, a wreszcie milknąc wspólnie. A przecież otwartość pozwala nam na odkrywanie siebie i partnera, ciągłe odkrywanie się, dzięki czemu stajemy się sobie bliżsi i pozostajemy sobie bliscy wiele lat. Warto wypracować sobie kilka sposobów komunikowania potrzeb seksualnych. Oto pięć pomysłów na to, jak to zrobić od zaraz.

1. Co lubię z Tobą…

Seksualna komunikacja to nie tylko aktywność erotyczna. Dlatego zacznijcie od takiej zabawy…

Dajcie sobie na to kilka dni. Każdy niech napisze partnerowi listę rzeczy, które lubi z nim/nią robić. Listę podzielcie na 3 kategorie:
Rzeczy codzienne, które lubię z Tobą robić (gotowanie, mycie naczyń, zakupy, chodzenie na mszę etc.)
Przygody i relaks, który lubię z Tobą robić (iść do kina, czytać na głos, jeździć w Góry Stołowe, leżeć na plaży, zwiedzać, etc.)
Rzeczy erotyczne, które lubię z Tobą (randki, masaż erotyczny, seks oralny, twoje palce, jeść w łóżku, seks o poranku, etc.)
Zróbcie limit rzeczy – po pięć w każdej kategorii – ani mniej, ani więcej. W ten sposób wszystko będzie “sprawiedliwe” i nikt nie poczuje się urażony albo zawiedziony jeśli jedna strona będzie bardziej wylewna niż druga. Jeśli poczucieje, że moglibyście listę rozszerzyć lub zmodyfikować z czasem, po prostu powtórzcie zabawę.

Mając taką kartkę wiecie, co partner lubi z Wami robić, możecie wspólnie planować przygody i robić rzeczy, które Wam obydwojgu będą sprawiać radość. To bardzo ważne w relacji, również seksualnej!

2. Gorąca lodówka

Wystarczą dwie koperty i dwa mocne małe magnesy. Zaczep magnesem koperty do lodówki, Wasze koperty będą skrzynkami miłości.
Ustalcie częstotliwość wrzucania do skrzynek liścików z wyrazami miłości i docenienia. Nie muszą to być elaboraty. Czasem wystarczy jedno zdanie.
W liściku do partnera/ki napisz co fajnego tego dnia zrobił/a, co zrobiło na tobie niezapomniane dobre wrażenie, rozmiękczyło Twoje serce, sprawiło Ci przyjemność. Możesz też dać komplement, zostawić bilety/niespodziankę czy wiadomość o słodkim deserze w lodówce.
Uwaga – liściki możecie sobie przekazywać też w inny sposób, ważne jest, żeby NA PEWNO partner/ka natknął/ęła na liścik. Jeśli co wieczór czyta książkę, może wsuń jej właśnie do książki. Jeśli spędza dużo czasu w łazience, może zostaw w łazience.  Liścik może też wylądować w szufladzie ze skarpetkami. Każde miejsce, do którego parter/ka dotrze sprawdzi się jako miłosna skrzynka pocztowa.

3. Zamiast

Seksualna komunikacja to też umiejętność bycia asertywnym, mówienia czegoś co nam nie pasuje w sposób bezpieczny dla obydwojga.

Na pewno są takie rzeczy w seksie albo w codziennym życiu, które mogą Ci doskwierać u partnera, przez co wspólne sam na sam po prostu jest mniej przyjemne dla Ciebie. Dlatego proponujemy Wam zabawę “zamiast”.
Napisz na kartce rzecz, którą partner robi, jak się z tym czujesz, a następnie to, co mógłby robić zamiast tego.

Np:
“Gasisz światło do seksu, a ja uwielbiam na Ciebie patrzeć – zamiast tego zasłońmy Ci oczy szarfą, a ja będę mógł/a cieszyć się światłem.”
“Zawsze wieczorem pijesz piwo, a potem chcesz się ze mną kochać, bardzo tego nie lubię dlatego odmawiam – kochaj się ze mną, zamiast pić piwo. Jeśli nie umiesz sobie odmówić, pij piwo po kochaniu się ze mną.”
“Kiedy czasem chcę zaszaleć, ty wykręcasz się czymś co jeszcze musisz zrobić – brakuje mi nieco szaleństwa w tym co robimy – zamiast tego pozwól nam na spontaniczność co jakiś czas, a potem zrobimy RAZEM to, co “musi być zrobione.”
“Często całujesz mnie w ucho, nie przepadam za tym, zamiast tego całuj mnie w szyję.”

Pamiętaj o kreatywnych rozwiązaniach, które wyjdą naprzeciw partnerowi. Propozycja “Nie wynosisz śmieci, zamiast tego wynoś.” nie zda egzaminu 😉

 

4. Erotyczne scenariusze

To już dla par nieco bardziej zaawansowanych. Usiądźcie i spiszcie na małych kartkach jak najwięcej pomysłów/koncepcji/propozycji na wieczorny seks. Może to być cały scenariusz, a może to być jedno zdanie lub słowo: “Zabawa a pokojówkę”, “Seks pod prysznicem”, “Seks oralny z jedzeniem prawdziwych lodów.”, “Seks na płatkach róż”.
Kiedy będziecie mieć już 100 pomysłów (tak tak, powinniście poszaleć!), schowajcie je do pudełeczka i zostawcie je w sypialni. W dniu, którym będziecie chcieli się zabawić JUŻ RANO wylosujcie planowaną zabawę! Będziecie mieć cały dzień na czekanie i przygotowanie się do tego wieczora!

5. Seksualna komunikacja dla wygodnickich – gotowa gra erotyczna

Jeśli nie czujecie się na siłach, żeby samemu pisać sobie zadania i scenariusze, możecie zdecydować się na zagranie w grę erotyczną. Można kupić całkiem sporo gier w wersji polskiej. Wybór jest duży – od gier typowo łóżkowych, które wspomagają naszą kreatywność w seksie, po gry rozciągnięte w czasie, które pomagają uwodzić i utrzymywać relację z partnerem na codzień.

 

Jeśli macie jakiś swój sposób na otwartość w seksie, nie wahajcie się go użyć. Różnorodny sposób dotarcia do siebie pozwala na podtrzymywanie zaciekawienia sobą i związkiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.