Niech żyje masturbacja!

Maj jest miesiącem masturbacji, a ta jest dla nas prawdziwym dobrodziejstwem.Oferuje nam znacznie więcej korzyści niż byśmy mogli podejrzewać. Warto dowiedzieć się, co zyskujemy regularnie się masturbując.

masturbacja

Masturbacja pozwala regulować libido

Każdy z nas ma okresy bardziej lub mniej intensywnego napięcia seksualnego. Nie każdy jest w tej doskonałej sytuacji, by spotkać się w tym samym punkcie potrzeb z partnerem. Ba! Niektórzy z nas partnera nie mają w danym momencie życia. Nie ma innego lepszego sposobu niż wybór najstarszego, najwygodniejszego i najbezpieczniejszego sposobu na uwolnienie napięcia. Warto wiedzieć, że masturbacja jest uniwersalna – dotyczy nie tylko ludzi! Zwięrzęta również korzystają z masturbacji w obliczu nieukojonego libido. Zróbmy to, czego chciałaby od nas natura, a będzie nam lżej.

Masturbacja zwiększa ochotę na seks

Masturbacja podnosi nam poziom hormonów odpowiedzialnych za uczucie szczęścia. Dzięki nim jesteśmy pozytywnie nakręceni i mamy ochotę na więcej. Z seksem w ogóle jest tak, że jeśli go nie uprawiamy, to sukcesywnie spadają nasze potrzeby erotyczne. Jest to szczególnie prawdziwe dla osób powyżej 40 roku życia. Masturbując się, zapewniamy sobie ciągłość naszego życia erotycznego.

Masturbacja uczy reakcji własnego ciała

Kiedy masturbujemy się i przeżywamy orgazmy możemy doświadczyć tego, co się dzieje w naszym ciele, poczuć, sprawdzić, przetestować. Gdyby nie masturbacja wiele z kobiet nie wiedziałoby jak wygląda orgazm, kiedy rozpoczynają swoje życie seksualne. Kiedy wiemy, jak wygląda orgazm i co się dzieje z naszym ciałem podczas podnoszenia się poziomu podniecenia, lepiej i łatwiej docieramy do szczytu z naszym partnerem, bo wiemy, co się z nami dzieje.

Masturbacja zmniejsza ryzyko raka prostaty u mężczyzn oraz ryzyko wystąpienia zrostów i guzów w macicy

Badania potwierdzają, że zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, którzy nie mogą współżyć regularnie masturbacja jest pielęgnacją zdrowia seksualnego. Mężczyźni, którzy masturbują się/współżyją co najmniej 3 razy w tygodniu mają podwyższone szanse na niezapadnięcie na raka prostaty o 30%. Kobiety, które regularnie się masturbują/kochają (warunkiem jest orgazm!) są w mniejszym ryzyku pojawiania się zrostów i guzów macicy, a w efekcie nowotworów.

Masturbacja łagodzi objawy przeziębienia

Dzięki orgazmowi zmniejszają się opuchnięcia błony śluzowej nosa, poszerzają się drogi oddechowe. Lepiej oddychamy, pełniej, żywiej krążąca krew lepiej dostarcza tlen do tkanek i rozprowadza przeciwciała. Więc jeśli czujesz się nieco pod chmurką, a pod ręką nie ma partnera, złap za wibrator i do roboty!

Pozwala nauczyć się nowych pieszczot

Dzięki zabawie sam na sam, możemy przekonać się co lubimy, co nas nakręca ale też możemy nauczyć się nowych rzeczy, pieszczenia nowych punktów, rozwijania ich, rozpalania… Seks z każdym doświadczeniem otwiera przed nami nowe drzwi, wystarczy, że podejmiemy decyzję, które wybierzemy.

Umożliwia pokazanie partnerowi jak powinien nas dotykać, żeby było miło

Kiedy już poznamy nasze ciało i przetestujemy nowe rzeczy na sobie, możemy podzielić się tym z naszym partnerem, który z pewnością zrobi dobry użytek z takiej wiedzy.

Jest najbezpieczniejszą formą seksualną

Zbliża się lato. Będzie gorąco, będzie cudownie, będzie upojnie. Być może właśnie w tej wakacje spotkasz kogoś, kto zburzy Ci krew… prezerwatywy zmniejszają ryzyko zakażeń, jednak w wyniku błędów ludzkich, nie są pewne na 100%. Co oznacza, że jedyną możliwością uchronienia się przed przykrymi konsekwencjami jest rezygnacja ze… stosunków seksualych z drugą osobą – zarówno waginalnych, analnych jak i oralnych… pozostaje nam jednak masturbacja, cudowna, ekscytująca i bardzo prowokująca z partnerem, jeśli się na nią zdecydujecie – lub sam na sam ze sobą, jeśli jednak wybierzesz zajmowanie się z sobą w najlepszy sposób z możliwych.

Pozwala rozwijać zdrowy erotyczny egoizm

Jeśli chcemy, żeby ktoś nami się zajmował w sposób odpowiedni, sami musimy się umieć sobą zajmować. Kiedy dbamy o własną seksualność, uczymy się sobą cieszyć, rozkoszować, czujemy się ze sobą dobrze. To niezbędne, żeby cieszyć się seksem w ogóle. Najlepszy seks wydarza się wtedy, kiedy partnerzy potrafią egoistycznie skupiać się na swoich potrzebach. Nie ma lepszego treningu egoizmu niż masturbacja.

Właściwa masturbacja zawsze kończy się orgazmem

Nie każda sesja onanizmu musi kończyć się szczytowaniem. To czasem powolna zabawa i rozkoszowanie się wrażeniami, po prostu… Wiadomo jednak, że większość przypadków masturbacji skutkuje udanym orgazmem i to jest najwłaściwsza pointa tego artykułu 😉