10 faktów o seksie o których nie miałeś pojęcia

Zawsze znajdzie się coś o seksie, o czym nie słyszeliście…

Plemniki mogą żyć nawet 5 dni.

Sperma jest szczególnie wytrzymała. W kanale rodnym kobiety, przy szyjce maicy czy w górnej części kanału może przeżyć od 3 do 5 dni. W ten sposób ewolucja zadbała o to, by plemniki mogły zapłodnić komórkę jajową, nawet jeśli współżyjemy przed owulacją. Jeśli uprawiacie seks zgodnie z kalendarzykiem, pamiętajcie, pewni możecie być dopiero po owulacji!
Poza ciałem sperma może przeżyć do kilku godzin.

trunks

 

Czasem seks to kwestia życia lub śmierci… dosłownie

Jeśli samica fretki nie uprawia seksu podczas rui, może zdechnąć! O ile samica nie znajdzie podczas rui partnera, jej ciało zaczyna uwalniać orgomne ilości estrogenu, co może spowodować odmianę anemii, śmiertelną dla fretek.

 

Mężczyzna produkuje niewiarygodną ilość spermy.

Na świecie jest niesamowita ilość spermy. Pojedyńczy facet produkuje jej w ciągu dwóch tygodni tyle, że mógłby zapłodnić każdą płodną w tym czasie kobietę na świecie.

Seks przesuwa próg bólu

Jest cienka linia pomiędzy rozkoszą i bólem. Przynajmniej podczas seksu. Zgodnie z badaniami opublikowanymi w Journal of Sex Research, kiedy jesteś podniecony znacząco przesuwa się prób bólu. A jeśli dodatkowo przeżywasz orgazm, czucie bólu może być całkowicie zablokowane przez wyrzut hormonów przeciwbólowych.

źródło: Tulipan.pl
źródło: Tulipan.pl

Sperma może być używana jako niewidzialny atrament.

Podczas I Wojny Światowej członkowie Brytyjskiego Wywiadu (MI6) odkryli, że sperma świetnie nadaje się jako niewidzialny atrament. Nie wchodziła też w interakcję z oparami jodyny, których używano powszechnie do odkrywania używanego wtedy niewidzialnego atramentu. Sperma była też dostępna… jednak nie cieszyła się zbyt długo popularnością. Niestety kiedy wysychała i stawała się “nieświeża” zaczynała niezbyt przyjemnie pachnieć…

Seks pożera nasz czas w internecie.

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi w 2005 roku (czyli już 10 lat temu!) więcej niż połowę czasu spędzanego w sieci przeznaczamy na treści związane z seksem. Teraz statystyki pewnie byłyby jeszcze wyższe…

sexinternet

Nie połyka… bo może się odchudza?

Czy przy seksie oralnym sperma jest połykana czy nie, jest kwestią osobistych preferencji. Fakt jest jednak taki, że łyżeczka spermy ma 5 kalorii. Więc jeśli zwracacie uwagę na liczone kalorie… warto o tym pamiętać?

Jest powód dla którego po seksie trudniej się wysiusiać.

Po orgaźmie w ciele uwalniany jest hormon antydiuretyczny, co może tłumaczyć problemy z oddawaniem moczu bezpośrednio po seksie. Nie powinniśmy jednak rezygnować z odwiedzenia toalety po dobrej zabawie – dzięki temu możemy uchronić się przed infekcjami układu moczowego.

peeing
10 procent dzieci w Europie jest poczętych na jednym szczególnym meblu

A konkretnie na łóżku z Ikea. Szacuje się, że co 10 dziecko jest poczęte na łóżku tej właśnie marki…

Seks powiększa Ci piersi..

Drogie Panie, dajcie spokój z push-up’ami na randce. Kiedy kobieta jest podniecona rozmiar jej persi może się powiększyć nawet o 25%! Wystarczy zadbać o dobry nastrój, a potem skuteczną stymulację. 1% kobiet orgazmują przez stymulację piersi i sutków.