Bezpieczny seks analny

Seks analny może Cię zaskoczyć

Jesteś dorosły. Uprawiasz seks od dłuższego już czasu, kto wie, może nawet masz za sobą kilku partnerów/partnerki. Wcześniej lub później musiałeś otrzeć się o pomysł uprawiania seksu analnego. Grecka forma seksualna (penis/dildo/wibrator w pupie) to temat kontrowersyjny i budzących rozmaite skojarzenia. Jest to jednak coraz popularniejsza (przynajmniej w odbiorze czytelniczym na forach i stronach związanych z seksualnością) forma erotyczna. Jak jednak “to” robić, żeby było fajnie i bezpiecznie?

ass

Seks analny – nie dla każdego…

Po pierwsze, jeśli jesteście przekonani, że nie macie najmniejszej ochoty próbować, to NIE ROBIĆ. Żadna forma seksualna, a tym bardziej seks analny nie może być realizowany  na siłę. Trzeba czerpać z miłości przyjemność i to powinno być absolutnie najważniejszym kryterium wyboru form – dotyczy to obu stron i każdych okoliczności.

Odpowiednie przygotowania

Seks analny wymaga przygotowań nieco bardziej zaawansowanych niż seks waginalny – szczególnie, jeśli mamy opory natury estetycznej przy “uprawianiu tylnego ogródka”.

Mycie

W czasie penetracji pupy nietrudno jest o pobrudzenie się, poplamienie czymś innym niż tylko sperma czy wydzielina pochwowa.
Większość z naprawdę doświadczonych osób (Np grających w filmach) zapewnia sobie komfort związany z czystością okolic analnych. Przed seksem należy się wypróżnić. Nie warto korzystać ze środków laksatywnych (przeczyszczających) – mogą zapewnić nam godziny na toalecie i krążenie do łazienki i spowrotem. Nie wspominając o gazach. Dlatego przygotowujemy się jak najbardziej naturalnie – sprawę możemy przyspieszyć lewatywą z odrobiną delikatnego białego mydła rozcieńczonego w wodzie.
Resztę pozostałości łatwo wymyć przy pomocy specjalnej gruszki do mycia lub zwykłej gruszki do lewatywy zakupionej w aptece. Nabierz ciepłej wody do urządzenia i stojąc blisko toalety wyciśnij ją do odbytu. Szybko siadając na toalecie zapewniamy wypłynięcie wody z resztkami nieczystości. Możemy też wykonać operację na siedząco właśnie. Dobrze powtórzyć ją kilka razy.

Koszenie trawnika

Okolice odbytu porastają włosami. Pewnie nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę… jednak odbyt, tak samo jak przednie okolice intymne jest chroniony włosami – zarówno u mężćzyzn, jak i kobiet. Dlatego sięgnijmy po depilator lub maszynkę. Możemy też dwa dni wcześniej odbyć wizytę w profesjonalnym gabinecie, który zajmuje się trwalszym usuwaniem owłosienia z naszych ciał.
Fakt oczyszczenia okolic pupy z włosów to kwestia opcjonalna – ktoś może włosy bardzo lubić i tyle. Jednak nie każda kobieta jest gotowa wypiąć owłosioną pupkę, a i wielu mężczyzn może mieć ochotę na to, by ich pupę pieścić dokładniej (co bez włosów jest prostsze).

Magiczna moc lubrykantu

Seks analny nie jest taki, jak go widzimy w filmach pornograficznych. Nie można pakować się w otwory bezpardonowo i gwałtownie. Odbyt nie ma naturalnej lubrykacji. Wymaga szczególnego traktowania, tym bardziej, że mięśnie zwieracza zwykle są bardzo zaciśnięte i nie jest łatwo pokonać tę barierę. Dlatego wspomagamy się lubrykantem. Jeśli podczas zabawy nie będziemy wykorzystywać silikonowych zabawek, lepiej nawet użyć lubrykantu silikonowego, który ma lepszy poślizg i nie wchłania się tak łatwo.

Słowo klucz: DELIKATNOŚĆ

Choć seks analny często występuje w kontekście “ostrej wersji seksu” należy pamiętać, że pupa jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego nie należy nacierać na nią, jak byk na czerwoną płachtę. Bo się skończyć może łzami i kompletnym zniechęceniem. Warto zacząć zabawę palcem, delikatnie pieszcząc okolice wejścia – w tym czasie nie zapominamy o stymulacji innych wrażliwych miejsc, żeby zwyczajnie wszystko szło gładko i z rozkoszą. Możemy skorzystać z niedużych zabawek erotycznych (takich z wypustkami i blokadami, żeby nie wpadły do odbytu) i delikatnie otwierać sobie drogę.
Jeśli mężczyzna pieści kobietę, może skorzystać z techniki zwanej motylem – kciukiem pieścić łechtaczkę, palec wskazujący wsunąć do pochwy, natomiast środkowy delikatnie włożyć do pupy. Pieszczota ta jest niezwykle emocjonująca i z pewnością podoba się poszukiwaczom wrażeń oraz początkującym

Pozycje

Kiedy dochodzi do penetracji jedne pozycje są bardziej inne mniej komfortowe. O dziwo ta mniej komfortowa wybierana jest najczęściej, jednak jeśli osoba penetrowana klęczy, a pozycja erotyczna jest “na pieska” mięśnie odbytu są bardziej zaciśnięte. Leżąc na plecach rozluźniamy mięśnie i penetracja przychodzi łatwiej. Trzeba jednak dobrze wybrać pozycję – dobrze jest jeśli osoba penetrowana leży na łóżku lub stole, z biodrami na wysokości bioder partnera, który klęczy przy łóżku, albo stoi przy stole.

Powoli

Nie spieszcie się – na wszystko jest czas. Jest możliwe, że kobieta nie przeżyje orgazmu przy tej formie, jest też możliwe, że stanie się całkiem inaczej – grunt, żeby wszystko szło subtelnie, powoli i nie na siłę.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pamiętajmy, że seks analny jest mniej bezpieczny niż inne formy. Tkanki łatwiej ulegają uszkodzeniu, jeśli nie jesteśmy delikatni. Łatwiej pojawia się krew, więc o zakażenia krwi też niestety łatwiej. Prezerwatywy są szczególnie przydatne przy tej formie seksualnej. Mamy do czynienia z bakteriami kałowymi, ich zjawienie się w pochwie może być niebezpieczne dla kobiety i spowodować poważną infekcję. Po penetracji analnej należy się umyć.

Mężczyźni nawet bardziej!

Forma analna, jakkolwiek kontrowersyjna by nie była, jest formą uniwersalną i demokratyczną. Tak samo jak kobiety, mężczyźni mają tak samo unerwiony odbyt i mogą czerpać z seksu analnego ogromną przyjemność. Tym bardziej, że tą drogą doskonale stymulujemy prostatę u mężczyzn oraz nerw błędny, który sięga od podbrzusza, bezpośrednio do mózgu.
Kobiety mają do dyspozycji dilda do peggingu, zarówno proste, jak i te z wibracjami. Mogą same cieszyć się penetracją, pieszcząc jednocześnie partnera.

Zabawki do analu

Jak już padło wcześniej w seksie analnym możemy korzystać z zabawek erotycznych. Powinny mieć zabezpieczenia, by nie wpaść do środka – pierścienie ze “stopkami” czy wibratory “z wypustkami” nadadzą się do takich zabaw doskonale. Dzięki zabawkom można nadal stymulować strefę G czy prostatę. Do wyboru mamy wibratory, stymulatory prostaty, koraliki i korki analne, jak również specjalne kulki analne. Fakt, że zabawka jest czarna, nie jest wystarczającym argumentem, by użyć jej analnie – patrzmy na kształty!

Pośród zabawek dla początkujących warto wybierać nieduże korki, nakładki na palce, dilda wielkości palca, czy delikatne koraliki analne.  Warto pamiętać, że włączenie gadżetu analnego do wspólnej zabawy może mocno rozpalić atmosferę. Trzeba też powiedzieć sobie wsprost – męska anatomia jest bardziej dostosowana do tej formy stymulacji! Pieszczoty przez odbyt znacznie lepiej trafią w gorące punkty mężczyzny, niż kobiety. Prostata dostępna jest tą drogą na wyciągnięcie paluszka – a jej stymulacja podczas penetracji niewiarygodnie wręcz dostymulowuje erekcję. Dlatego drodzy Panowie, sięgajcie po korki śmiało i cieszcie się seksem jak nigdy dotąd!

Z czego warto skorzystać?

Korek analny z pierścieniem BOOTIE RING od Fun Factory – rewelacyjne rozwiązanie na intensywną masturbację i megaekscytującą zabawę we dwoje. (kliknij w obrazek)

seks analny korek analny z pierścieniem fun factory bootie ring

Koraliki analne FLEXI FELIX od Fun Factory – proste, higieniczne, wygodne i bezpieczne nawet dla zupełnie początkujących. Wystarczy włożyć koralik za koralikiem do pupy i wyciągnąć go w czasie orgazmu. (kliknij w obrazek)

seks analny koraliki

 

Osłonki na palce – proste i stymulujące – zarówno dla Pań, jak i Panów, którzy zapragną pieszczot anusa np podczas seksu oralnego. Warto wypróbować! (kliknij w obrazek)

seks analny tulipan

Szklany korek analny, a raczej delikatne dildo fenomenalnej marki ICICLES – luksusowy i piękny oferuje gładki chłód szkła oraz nieduży rozmiar. Spodoba się każdemu, kto zapragnie spróbować pieszczot pupy i nie chce robić tego byle jak. (kliknij w obrazek)

seks analny icicles szklane dildo tulipan