Libido nakręcane wiosną przez 8 powodów

libido

 

W powietrzu czuć wiosnę…. i skaczące libido! Świeci słońce, w parku wśród drzew ptaki rozświergotały się już na dobrze. Ciebie nosi energia i wyglądasz czegoś, czego nie potrafisz dokładnie określić… Nawet Disney w swoim “Bambi” pokazał, że Wiosną wszyscy są “jacyś tacy”… Kolana miękną, tracisz głowę przy pierwszej nadającej się okazji! Wiosenna gorączka powoduje, że często słyszymy to, co chcemy usłyszeć. Jeśli szukasz dla siebie pary, nie jesteś jedyny. Nie dzieje się też z Tobą nic niezwykłego… wszystko ma naukowe uzasadnienie.

 

1. Słońce

Kiedy dzień się wydłuża, jesteśmy eksponowani do naturalnego, bardzo zdrowego światła. Mimo, że dermatolodzy przestrzegają przed nadmiernym naświetlaniem skóry, Słońce wzmaga produkcję witaminy D w skórze, która ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie – skóra wygląda zdrowiej, regeneruje neurony. Witamina ta zwiększa masę mięśniową i siłę mięśni, ma działanie immunomodulujące i pośrednio przeciwbakteryjne. Wśród osób z dobrym poziomem witaminy D śmiertelność jest niższa! Witamina D zwiększa spermatogenezę i wzmaga rozrodczość.

 

2. Więcej energii

Światło słoneczne blokuje produkcję melatoniny w skórze – ta substancja ma działanie relaksujące i usypiające na nasze ciało. Kiedy jest niej mniej, wychodzimy ze stanu hibernacji. Energia rośnie i wchodzimy w stan “aktywny”. Po długiej zimie wszyscy zasługujemy na odrobinę zabawy, kiedy czujemy, że zaraz eksplodujemy!

 

3. Więcej szczęścia

Słońce oprócz tego, że nas pobudza i mówi ciału, że czas na zakończenie “drzemki” bezpośrednio wpływa na nasz nastrój. Długotrwały brak światła w odpowienim natężeniu może powodować stany subdepresyjne. Wiosną Słońce stymuluje mózg do produkcji zwiększonej ilości serotoniny – hormonu szczęścia. Zmieniony nastrój widzimy w chęci do życia ,do zabawy, która pojawia się wraz z wiosną.

4. Świeże powietrze

Zapyziałe ciepełko zimowych, rzadko wietrzonych mieszkań zapewnia nam ciepło, ale nie wpływa zbyt dobrze na samopoczucie i zdrowie. Świeże powietrze dotlenia organizm, przyspiesza metabolizm i daje pozytywnego kopa do życia. Głębokie oddechy powodują, że nasza klatka piersiowa jest napompowana i sprawia wrażenie większej – zarówno kobiety, jak i mężczyźni zyskują na tym zjawisku 😉

 

5. Wychodzimy “do ludzi”

Kiedy jest ciepło i słonecznie, mamy energię, żeby “wyjść do ludzi”. W tym czasie możemy pożegnać internet, smartfony i social media – ruszamy na spotkania twarzą w twarz, ciesząc się towarzystwem innych. Kawiarenki wystawiają stoliki przed lokalami, zapełniają się “ogródki”- przykryci kocykami w tych wiosennych ogródkach możemy uśmiechać się do przechodniów i cieszyć pierwszymi ciepłymi dniami, natykając się na starych znajomych i natykając się na nowych.

 

6. Więcej ruchu = wyższe libido cały rok!

Wiosna jest jednym z dwóch momentów w roku, kiedy podejmujemy wysiłek zmiany – pierwszy to Nowy Rok, drugi to wiosna właśnie. Okazuje się, że jeśli zmiany dotyczą aktywności, wyglądu, samodoskonalenia w aspekcie fizycznym i obyczajów zdrowotnych Wiosna jest znacznie bardziej skutecznym motywatorem, żeby coś w sobie zmienić. Aktywność fizyczna, którą podejmujemy stymuluje produkcję hormonów szczęścia, czujemy się dobrze fizycznie i generalnie jesteśmy “bardziej seksowni”. A kiedy czujemy się sexy, nasze libido się podkręca! Nie zapominajmy też, że siłownia czy park, gdzie biegamy to świetne miejsce na poznanie nowych osób! Warto też wiedzieć, że ruch aktywuje endorfiny cały rok. Więc jeśli dbasz o aktywność fizyczną, możesz liczyć na lepszy poziom libido przez okrągły rok.

 

7. Mniej stresu.

Jednym z efektów ubocznych wiosennej gorączki jest brak koncentracji i marzenie na jawie. Kiedy jesteśmy rozkojarzeni w pozytywny sposób, przestajemy się martwić i zadręczać problemami, na które nie mamy wpływu. Aktywność, którą podejmujemy dodatkowo redukuje stres. Częściej wpadamy w stany “szczęścia” i samozadowolenia, które pozytywnie nas doładowują, redukując smutki, depresje. Kiedy czujemy się lekko, libido ma szansę wystrzelić w górę.

 

8. Mniej odzieży

Kiedy temperatura wzrasta wyskakujemy z ciężkich płaszczy i nieatrakcyjnego zimowego obuwia, wybierając spódnice, zgrabne pantofle. Niezależnie od tego, jak modna może być odzież zimowa, odsłanianie skóry do 60% (to opcja konserwatywna) zmienia sposób, w jaki się “nosimy”. Prostujemy plecy, wciągamy brzuszek – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Odkryte ciała przyciągają więcej spojrzeń w sposób zupełnie naturalny. My sami czujemy się lepiej, więc poziom libido naturalnie skacze o kilka punktów do góry.

libido

COŚ EKSTRA DLA KOBIET…

Kobiety trenujące mięśnie Kegla szczególnie docenią wiosenny “rozruch” w odniesieniu do libido . Nic tak pozytywnie nie nastraja, jak spacer z kulkami waginalnymi w cudownej słonecznej aurze. Ćwiczenie mięśni dna miednicy dodatkowo rozbudzają i pobudzają całą miednicę, zwiększając ukrwienie tej strefy kobiecego ciała. Zmęczone i zasiedziałe mięśnie z nową energią idą na podbój świata, dając kobietom mnóstwo szczęścia i radości! 

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni z poprawionymi wiosną nastrojami fantastycznie reagują na rozluźnionych i tak samo dobrze nastrojonych potencjalnych partnerów i partnerki. Niezależnie od tego, czy tylko się uśmiechamy, flirtujemy czy nawiązujemy bliższe zanomości (często wcale nie muszę się one kończyć kontaktem intymnym czy miłością), przez ten krótki okres w roku stajemy się zdobywcami serc. Podnosi się nasza energia, a nasze libido dyktuje nam wiele wiosennych wyborów. Dlatego warto się polubić z buchającym libido i wyjść mu naprzeciw w ten piękny wiosenny czas!  

Miłego “rozbudzania”!