Wiązanie partnera – bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Grey wiąże Anastazję, żeby nie ruszała się podczas “pieprzenia”. Takie unieruchomienie może być bardzo, ale to bardzo ekscytujące dla pary – zwłaszcza, jeśli obydwoje odnajdują się w tak wyjątkowych rolach seksualnych, jak Grey i Anastazja…
Podstawą wszelkiej ostrzejszej zabawy (po angielsku mówi się o takiej zabawie “kinky”) jest komunikacja. Przed jakąkolwiek formą BDSM należy porozmawiać z partnerem o tym, co się lubi, czego chce się spróbować, na co jest się gotowym i na co możemy się zgodzić, z tego, co zaproponuje partner. Koniecznie ustalamy to, co jest poza naszym zasięgiem. Dobrze jest przygotować sobie listę tak/nie/może. Jeśli nigdy nikogo nie związywałaś/eś nie będziesz wiedzieć, jak masz zareagować, albo jak będziesz się czuć, nawet jeśli sądzisz, że będzie inaczej. Dobrze jest się po drodze zatrzymywać i często sprawdzać wzajemne samopoczucie. Jeśli partner mówi “nie” lub “przestań” a drugi to ignoruje, należy upewnić się, że macie ustalony sygnał werbalny (jakieś słowo klucz – może być dziwaczne i niezwiązane z zabawą, żeby łatwo było je wyłapać) lub niewerbalny (gest, uderzenie podłoża w określony sposób), które zadziałają jak czerwone światło. W końcu celem jest dobra, bezpieczna zabawa, w której będziesz czuł/a się bezpiecznie, komfortowo oraz będziesz mieć pewność, że Wasza komunikacja działa!

Najlepsze liny do BDSM zrobione są z bawełny lub jedwabiu, ponieważ żaden z tych materiałów nie przesuwa się czy nie rusza za bardzo po odpowiednim związaniu. Jeśli sądzisz, że jest to zbyt duża inwestycja, wykorzystaj solidną plecioną linę nylonową. Potrzebujesz liny o dużej średnicy, żeby węzły były łatwe do rozwiązania i nie zaciskały się, nawet jeśli mocno je pociągniesz.

W przeciwieństwie do większości zabawek lina ma wielorakie zastosowanie, może być kajdankami, pejczem, uprzężą lub pasem, nie wspominając o nieskończonych sposobach na pętanie i wiązanie.

Zanim zaczniesz zabawę liną, zwróć uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa:

1. Upewnij się, że lina jest dość luźna, żeby można było wsunąć pod nią 2 palce. Celem jest wiązanie i pętanie, ale nie zatrzymywanie przepływu krwi. Jeśli lina może się zamoczyć (co jest możliwe choćby przy wysokiej temperaturze i spoceniu się ciał) zostaw jeszcze większe luzy.

2. Sprawdzaj często krążenie obserwując skórę i fragmenty ciała, które mogą stawać się niebieskawe lub białe.

3. Upewniaj się co do samopoczucia osoby wiązanej – niech koniecznie da Ci znać, kiedy zacznie czuć drętwienie, mrowienie, kłócia.

4. Nigdy nie wiąż liny tak, żeby utrudniać osobie wiązanej oddychanie

5. Nigdy nie zostawiaj osoby związanej sam na sam

6. Trzymaj pod ręką nożyczki, którymi możesz szybko przeciąć linę.

7. Bawcie się dlatego, że macie z tego obydwoje frajdę, a nie dlatego, że chcecie się ukarać.

8. Uważnie słuchaj i wypatruj sygnałów od partnera/partnerki.

9. Upewniaj się, że może wypowiedzieć słowo lub wyrazić gest “bezpieczeństwa”.